Prečo som sa stal maklérom REMAX a recept na úspech

Úvodom chcem pekne poďakovať, že sa táto možnosť odpovedať na tieto otázky hodné úspešných a maklérov dostala aj mne.

  

1/ Kedy sa u Vás po prvýkrát zrodila myšlienka stať sa maklérom / podnikať v realitnom biznise?

 

Ona sa táto myšlienka u mňa vlastne ani nezrodila nejako špeciálne, ani ma k tomu neviedla rodina, otec alebo aby som mal k tomu nejaký špeciálny vzor či sen odmalička. Ale stalo sa to skôr takou náletovou výsadbou, priniesol mi túto profesiu sám život.

 

Na moje začiatky si spomínam, že sa začali akosi prirodzene niekde v roku 1996 ako súčasť mojej marketingovej práce v Prvej slovenskej investičnej spoločnosti. Popri mojej práci som dostal možnosť spolupracovať na predaji jednej budovy v Košiciach v centre mesta. Tam som začal spoznávať realitný biznis bez toho, aby som vedel, že to realitný biznis je. A potom od roku 2000, keď som začal prenajímať a spravovať administratívne budovy a logistické centrá, časť v Prešove, časť v Košiciach. To už som vedel, že to čo robím je zrejme realitné podnikanie.

  

2/ Prečo práve RE/MAX?

 

To bolo spontánne rozhodnutie. Nepremýšľal som nad tým nejako špeciálne, u mňa to bola jasná voľba. Od toho konca roku 1999 a začiatku 2000, kedy to už bolo o realitnom podnikaní som bol pred otázkou ako prenajať veľkú budovu v centre mesta alebo v roku 2004 ako prenajať logistické centrum na jeho okraji, ktoré k tomu ešte ako logistické centrum vôbec nevyzeralo. Vtedy som sa zaoberal otázkou ako získať klientov do prenájmu za krátky čas a za tú správnu cenu. Logicky mi napadla myšlienka, že dobrú pomoc pri tejto úlohe môžu zohrať realitné kancelárie. No a tam to prišlo, z vlastnej skúsenosti som poznal, že RE/MAX akosi vyčnieval z radu. Svojim prístupom a samozrejme výsledkami. Takže na otázku prečo RE/MAX, tak jednoducho preto.

 

3/ Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

 

No jasné. A ako veľmi. Akoby to bolo včera. Na to sa nedá zabudnúť a ešte aj dnes, keď sa doba v realitnom obore neustále mení, sme občas akoby stále jednou nohou na začiatku. Tie najkrajšie facky Vám dá sám život. Nádhera. To by bolo tak na román.

 

4/ Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

 

Núkalo by sa mi povedať, že všetko, ale asi najviac moment, keď dôjde k dohode pri uzatvorení obchodu. Úsmev na tvári spokojného klienta, keď vyriešil to čo chcel a keď našiel svoje vysnívané bývanie. Prirovnal by som to k umeniu. Vedieť hrať na hudobný nástroj tak, že Vám zatlieskajú. Vedieť osloviť realitný trh, že to budete práve Vy, ktorému  zveria nehnuteľnosť na predaj lebo práve Vy ju pripravíte na predaj tak, že bude na trhu s realitami atraktívna a bude o ňu záujem a tak ju predáte včas a k spokojnosti jej majiteľa.

 

5/ Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

 

Milujem na svoje práci to že to práca nie je.  Ja sa prácou zabávam. A to, že o priazeň na realitnom trhu potrebujete stále usilovať. Ako keď sa uchádzate o priazeň dámy, musíte ju zaujať, musíte ju presvedčiť, že ste to práve Vy. Alebo ak chcete prirovnajme to k rybolovu, prečo práve Vy by ste mali byť pri love úspešný, prečo práve Vám by mala ryba zabrať. Ste to práve Vy, ktorým zaberie ryba často a aj tá väčšia?

 

Obetoval som a obetujem tejto mojej „práci“ čas, ktorý venujem spoznávaniu trhu a tomu ako sa na ňom prezentovať, aby som to bol práve ja komu „zatlieskajú“.

  

6/ Ako prebieha Váš pracovný deň?

 

Vášnivo.

 Delím ho na produktívnu a menej produktívnu časť. 

Ráno beh,

 Od tej 7.30-8.00 do 18.00 je časť produktívna, zrána telefonujem, potom si vyberiem jednu dôležitú tému a tej sa venujem také 2-3 hodinky, následne sú schôdzky, nábery nových nehnuteľností, predajné obhliadky.

 

Po tej 18.00 dobiehajú obhliadky a ide poproduktívna časť dňa, kde sa venujem vzdelávaniu, spoločenským debatám s ľuďmi, ktorí ma môžu v mojich plánoch posunúť ďalej, písaniu, meditácii.

 

7/ Ako to robíte, že ste úspešný?  Aký je Váš recept na úspech?

 

Snažím sa čo najpresnejšie sústrediť sa na to čo chcem a konám. To je to, čo robím.

 

8/ Aká je Vaša vízia do budúcnosti/ Vaše ambície?

 

Povedal to vlastne už Ray Prosek, jeden sympatický a veľmi úspešný maklér na Honolulu. – Mať svoj biznis postavený do takej úrovne, aby sa dal odovzdať schopnému človeku po mne ďalej. Teda, aby som mal v rukách nielen svoju prácu ale vlastne jeden dobre fungujúci podnik.

 

9/ Čo by ste odporučili začínajúcim maklérom?

 

Nič viac a nič menej ako to, čo mne vychádza, že je potreba v tomto odbore robiť. Snažiť sa čo najpresnejšie sústrediť sa na to čo chcem a konať.

 

10/ Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

 

Myslím, že ten, kto bude rešpektovať a poznať trh alebo ak chcete klienta, on bude poznať jeho a rešpektovať ho a keď sa týmto bude koncentrovane zaoberať v čase, vyhodnocovať to a podľa toho konať, mal by hrať zaujímavú úlohu na trhu v tomto biznise.

Zaujíma Vás za akú cenu som schopný predať práve tú Vašu nehnuteľnosť?

Zanechajte na seba číslo. Rád Vám ZADARMO ohodnotím Vašu nehnuteľnosť.