cropped-cropped-header-mirror-mobile.jpgVitajte, volám sa Peter Badida a rozpoviem Vám môj príbeh.

Začal sa veľmi dávno. Mohol sa písať rok tak 1980, možno viac, bol zrejme začiatok leta a ja som sprevádzal moju starú mamu na Zemplínsku Šíravu do letoviska medzi turistov. Niesli sme vo veľkých košoch čerešne, na predaj! Moja stará mama sa so svojimi rovesníčkami postavila s tovarom k mólu odkiaľ vyplávali výletné lode a všade vôkol bolo plno stanov s výletníkmi zo susedného Česka alebo z vtedajšieho východného Nemecka.

Bolo poriadne horúco, turisti boli už zvyknutí na pravidelných predavačov domácich produktov a v ten deň čerešne nešli veľmi na odbyt.

Moja stará mama dostala nápad. Navážila mi čerešne do desiatového papierového sáčka a povedala mi, aby som ho šiel ponúkať výletníkom pomedzi stany. Poviem Vám, cítil som sa presne tak, ako sa asi môže cítiť taký začínajúci podomový predajca. Moje obavy sa len znásobovali tým, že som nevedel ako sa mám turistom prihovoriť, ako ponúknuť svoje čerešne na predaj. Čím väčšie boli moje obavy z oslovenia, tým viac som dostával od svojich potenciálnych zákazníkov odpoveď = nemáme záujem, choď preč, nie ďakujeme.

Pri jednom stane sa však stalo niečo neobyčajné. Namiesto odmietnutia, ma moji klienti pozvali k sebe do súkromia a vypytovali sa ma ako sa mi s predajom čerešní darí, aj ma pochválili aký som šikovný, že som sa na takú úlohu podujal a zaželali mi, aby som čo najrýchlejšie všetko predal. Pamätám sa, že na ich otázky som odpovedal tak ako mi to vtedy prišlo na jazyk, jednoducho ako svojim kamarátom. Bavil som sa a otočil som sa k nim s čerešňami ešte zopár krát. Kúpili si ich odo mňa aj ich susedia a postupne aj ostatní v ich okolí a neubehlo ani veľa času a koše mojej starej mamy boli prázdne.  Čerešne sa míňali rýchlejšie ako koše jej rovesníčok. A keďže to už pre mňa vlastne nebola ani práca, skôr zábava a išlo mi to od ruky, pomohol som predávať čerešne aj im. Ten deň sa skončil predajným úspechom a ja som prvý krát spoznal čaro obchodu. Čaro tvorby kompromisu, keď som predal sáčky dva a tretí som dal zdarma, úsmev a nadšenie na tvárach kupujúcich, keď dostali, čo očakávali a radosť v mojom srdci, keď som predal všetko a včas. Nevedel som vtedy pomenovať prečo som predával svoj tovar tak ako predával a prečo som volil spôsob komunikácie tak ako som ho vtedy zvolil, ako som vtedy navolil okamih kompromisu predaného množstva a utŕženej sumy peňazí, ale vedel som, že to ako s plávaním. Cítil som vodu, ktorá ma nadnáša, spoznal som, čo potrebujem robiť, aby som sa hýbal vpred a veľmi som si užíval plynúce okamihy. Bola to vášeň a zábava a….. dávalo mi to zmysel.

Odvtedy uplynulo more času, veľa sa zmenilo.

Fakulta ekonomiky  a cestovného ruchu v Banskej Bystrici, farmárčenie počas vysokej školy v Kanade, čašník na zaoceánskej lodi v Pacifiku a po návrate späť domov až do roku 1996 vyhľadávanie investičných príležitostí pre investičnú spoločnosť, kde som asistoval na predaji „svojej“ prvej budovy, v Košiciach.

A odvtedy to šlo ráz na ráz, s nehnuteľnosťami, ich kúpou, predajom, či správou som sa zaoberal odvtedy vlastne non-stop.

Idem za cieľom, ktorý si s klientom stanovíme. Vidím svetlo na konci tunela, s mojim klientom sme jeden tím. Vážim si jeho dôvery a úsmev na jeho tvári na konci obchodného prípadu je zmyslom mojej práce.

Taký jednoducho som.  Ja, Peter Badida.

Zavolajte mi na tel.: +421 907 933 201 alebo mi napíšte mail: peter.badida@re-max.sk
a odštartujte svoje vysnívané bývanie so mnou ešte dnes.
Teším sa na našu spoluprácu.